Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (13.02.2018)

Dolar/TL Paritesi Akşam Yorumu

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson yaptığı açıklamalarda: Türkiye’nin güvenlik kaygılarının farkında olmakla birlikte, Suriye’nin Kuzeybatısındaki son olaylardan da hala endişeli olduklarını dile getirdi. Tillerson ayrıca, Türkiye sınırında kurulması düşünülen askeri güç için 200 Milyon Dolarlık ek bütçe ayırdıklarını da dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yaptığı açıklamalarda: ABD’li yetkilileri NATO kurallarına uymaları konusunda uyarırken, hukuk kurallarına uyulmaması halinde stratejik ortaklığın rafa kalkacağını belirtti. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov da ABD’nin tutumunu eleştirirken, Türkiye ve Rusya’nın; Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olduğunun altını çizdi. Bugün her iki bölgeden ekonomik veri takip edilmeyecekken, haber akışları ve yarınki verilere ilişkin beklentiler fiyatlanabilir.

Kur tarafında teknik olarak baktığımızda ise; geçtiğimiz hafta, yaklaşık 2,5 ay devam eden düşen kanalın üstüne geçilmişti. Ancak yukarıda takip ettiğimiz kritik 3.8385-3.8490 direnç bölgesinin geçilememesi sonrasında yeniden üst bandına doğru geri çekilme görmekteyiz. Bu kapsamda önümüzdeki 1-2 gün kur fiyatlamaları açısından oldukça önemli olacaktır. Şuan için 3.7975 seviyesi altında fiyatlama gördüğümüz kurda TL lehine işlemlerin devamı halinde 3.7930, 3.7860 ve 3.7800 destekleri ilk etapta takip edilebilir. 3.7975 üzerinde olası yukarı ataklarda ise izlenebilecek direnç noktalarımız 3.8050, 3.8140 ve 3.8180 seviyelerinde bulunmakta.

DOLAR/TL’DE SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin