Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (12.04.2019)

Yurt içi tarafta bu sabah da yerel seçim sonuçlarına yönelik belirsizlik kaynaklı fiyatlamalar ön plandaydı. Türkiye’nin CDS ve tahvil faizlerinde görülen risk artışı kaynaklı yükselişler kur tarafında da kendisini gösterirken, 5.80 seviyesinin üzerine çıkıldı. Diğer yandan; jeopolitik gelişmelere dair açıklamalar da takip edilirken, gözler bir yandan da ekonomi kurmaylarından gelecek açıklamalarda. Bu kapsamda ABD’de temaslarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın G20, Dünya Bankası ve IMF toplantılarında yapmış olduğu görüşmeler de önem arz etmekte. Yurt dışı tarafta ise; majör merkez bankalarının ileriye dönük politika adımlarına dair sinyaller ve sistematik risklerin durumu öncelikli olarak takip ediliyor. Bu taraftaki fiyatlamaların; Dolar Endeksi kaynaklı olabileceği gibi, tahvil piyasası kaynaklı olabileceği için başta ABD piyasası olmak üzere tahvil hareketlerinin de izlenmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Teknik olarak 5.80 direncini test eden kur kısmi düzeltme hareketleriyle birlikte 5.7550 desteğine kadar geri çekildi. Ancak 5.7550 noktası üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü isteğini koruyabilir ve tekrardan 5.80 ve ana direnç olarak takip ettiğimiz 5.8700 noktası hedef haline gelebilir. 5.7550 altında ise 5.7340, 5.7100, 6.6915 ve 5.6725 destekleri ilk etapta önemli olabilir. Ancak TL lehine hareketlerin artış göstermesi içinse 5.65 -5.63 bandının kırılması gerekli.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin