Dolar/TL 5,75 Desteğini Kırarsa Sonraki Destek Seviyesi Neresi? – (11.09.2019)

Tüm dikkatler yarın gerçekleşecek TCMB/PPK toplantısında.

Bunun yanı sıra son günlerde ABD ile Türkiye arasındaki ticaret anlaşmasına dair haber akışları da dikkatleri çeken bir diğer unsur olarak karşımıza çıkmakta. Gün içinde ABD Ticaret Bakanı Ross’un, ABD ile Türkiye arasında ticaret anlaşması konusunda açıklamaları kur tarafında hareketliliğin artmasına neden oldu.

Keza Ross, Türkiye ile ticaret sorunu çözmeyi amaçladıklarını ancak bu durumun yıllara yayılan bir süreç olabileceğine bunun en büyük sebebi ise Türk şirketlerinin ölçek problemi olduğuna yönelik açıklamaları dikkatleri çekti. Ayrıca geçtiğimiz günlerde ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in yaptırımlar üzerine açıklamalarına da değinen Ross, yaptırımlar konusunda şuanda değişen bir durum olmadığını ama CAATSA’nın kesin hükümler içerdiğini söyledi. Diğer taraftan ABD kanadında ise gün içinde açıklanan Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) rakamları aylık bazda yüzde 0.1 yıllık bazda ise yüzde 1.8 ile beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Günün devamında ise jeopolitik ve siyasi risk unsurlarının yanı sıra majör merkez bankalarından gelebilecek açıklamalar kur tarafında volatil işlemler yaratabilir.

Teknik olarak baktığımızda ise 5.7500 desteğine yakın seviyelerde seyreden kur fiyatlarında aşağı yönlü işlemlerin ağırlık kazanması halinde 5.7325, 5.7000, 5.6725 ve 5.6450 seviyeleri takip edilebilir. Ancak yukarı yönlü atakların hız kazanması halinde 5.7980, 5.8225, 5.8500 ve 5.8875 direnç noktaları tekrar gündeme gelebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN