Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (11.07.2018)

Dolar/TL Paritesi Akşam Yorumu

Yurt içi tarafta bugün takip edilen Mayıs ayı Cari İşlemler Dengesi’nde öngörülerin üzerinde 5 Milyar 885 Milyon Dolar açık verilirken, ilk 5 aylık cari açık 27 Milyar 724 Milyon Dolar oldu. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’den gelen açıklamada ise: Türkiye’ye ilişkin değerlendirmesinin odak noktasında kişilerin değil uygulanacak ekonomi politikalarının olduğu bildirildi. Bilindiği gibi dün de S&P’den bazı uyarılar takip edilmişti. Cuma günü Fitch’in kredi notu ve görünümü kararının açıklanacak olması düşünüldüğünde diğer iki kurumun uyarıları önem arz ediyor. Bugün ABD tarafında takip ettiğimiz Üretici Fiyat Endeksi datalarında ise beklentilerin üzerinde gerçekleşmeler görüldü. Yurt içi taraftaki Cari İşlemler Dengesi’ndeki kötü gerçekleşmelerin yanı sıra, küresel risklerdeki artış ve hükümete dair belirsizlikler ile Türkiye’nin 10 yıllık tahvil faizi bugün de rekorlar kırarken, kur tarafında yukarı yönlü ataklar göze çarptı. Günün geri kalanında her iki ülkeden önemli haber akışlarını, küresel gelişmeleri, tahvil piyasası hareketlerini ve FED yetkililerinin açıklamalarını takip edeceğiz.

Teknik olarak kur tarafına baktığımızda ise; şuan için 4.7650 seviyesi üzerinde fiyatlama görülürken, buranın üzerinde kalıcılıkta diğer önemli seviye olan 4.8025 takip edilecek. Bu bölgenin de geçilmesi halinde kurda yeni rekorların görülmesi gündeme gelebilir. Kurda 4.7650 altına geri çekilmelerde ise 4.7580, 4.7475, 4.7365 ve 4.7265 destek bölgeleri sırasıyla izlemeye alınabilir.

DOLAR/TL’DE SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin