Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (08.11.2018)

Dolar/TL Paritesi Akşam Yorumu

Dünü kararsız bir seyir ile kapatan kur tarafında sabah saatlerine uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in açıklamaları ile TL üzerinde baskılanma oluştuğunu gördük. Kurumdan gelen açıklamada: Türkiye ekonomisinin 2019 ortasına kadar her çeyrekte daralmasını bekliyoruz derken, 2018 ve 2019 büyüme tahminlerini aşağı yönlü revize etti. Ayrıca 2018, 2019 ve 2020 yılları için TÜFE öngörülerinin de YEP ve TCMB hedeflerinden daha kötü olduğu dikkat çekti. Öte taraftan; dün üç Avrupa menşeli bankaya Eurobond ihracı için verilen yetki çerçevesinde 4,7 Milyar Euro’luk talebe karşın 1,5 Milyar Euro’luk satış yapıldığı da Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirtilirken, Bakan Albayrak’ın ekonomiye dair açıklamaları da takip edildi. Günün kalanında Türkiye ile ilgili olarak yurt içi ve yurt dışı taraftan gelebilecek; ekonomik, siyasi ve jeopolitik gelişmelere dair açıklamalar yine önemli olacak. ABD tarafında ise İran yaptırımları, ticaret savaşları ve ara seçimlere dair haber akışlarının yanı sıra FED/FOMC toplantı sonuç bildirisi kritik olacak.

Teknik olarak kura baktığımızda; şuan için 5.42 seviyelerinde fiyatlama görülürken, yukarıdaki 5.4600 seviyesi kritik olup; buranın üzerinde kalıcılığın sağlanması halinde USD lehine işlemler ivmelenebilir. Kurda günün kalanında görülebilecek geri çekilmelerde ise, izlenebilecek destek noktaları; 5.4080, 5.3770, 5.3575 ve 5.3360 ‘da bulunmakta.

DOLAR/TL’DE SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin