Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (08.05.2019)

Kur tarafında bir yandan; küresel risk alma iştahında ticaret savaşları özelinden başlayıp genele yayılarak ortaya çıkan bozulma, diğer yandan ise; yurt içi tarafta YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini yenileme kararı almasının etkileri takip ediliyor. Bu bağlamda yeni güne de alıcılı başlayan kurda Dolar Endeksi’ndeki geri çekilmenin etkisiyle 6.1460 bölgesine doğru bir miktar satıcılı seyir görülse de; Dolar Endeksi’nde yeniden oluşan yukarı yönlü hareketler ve iç siyasi karmaşanın devamı ile 5 Ekim 2018’den bu yana en yüksek seviyeler test edildi. Yurt içi tarafta; siyasi risklerin yanı sıra, bölgesel jeopolitik gelişmeler de önem arz ederken, yurt dışı kaynaklı olarak da; Ticaret Savaşları meselesinin yanı sıra, Brexit ve İran Nükleer Anlaşması gibi risk unsurlarına dair gelişmeler kur tarafında da karşılık bulmakta. Bu kapsamda, günün kalanında yine; iç ve dış taraftaki risk unsurlarını yine takip etmekte fayda görmekteyiz. Ayrıca, kurdaki yukarı yönlü atakların devamı halinde; TCMB ve BDDK gibi kurumlardan gelebilecek hamle ve açıklamalar da oynaklıklara neden olabilir.

Teknik olarak 6.1650 seviyesi üzerinde kaldığı sürece kur yukarı yönlü isteğini koruyabilir ve 6.22 direnci ilk etapta önemli olabilir. Şayet 6.22 geçilirse kurdaki alış yönlü işlemlerde artış görülebilir. 6.1650 altında ise 6.1460, 6.1200, 6.1030 ve 6.0690 destekleri takip edilebilir. Ancak TL lehine ataklar görebilmemiz için 6.00 destek seviyesinin kırılması gerekli.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin