Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (08.04.2019)

Yurt içi tarafta, sabah saatlerinde; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya ziyareti öncesinde jeopolitik ve siyasi konulara dair yapmış olduğu açıklamalar kur üzerinde oynaklıklara neden oldu. Diğer yandan, TCMB’den gelen açıklamada ise: Yerel bankalarla yapılan swapta TL faizinin yüzde 25.50’den yüzde 24’e düşürüldüğü belirtildi. Ayrıca TCMB, bugün de 1 hafta vadeli TL depo karşılığı döviz depo ihalesi açmadı. Yurt dışı tarafta ise yine; Brexit ve Ticaret Savaşları kaynaklı gelişmeler öncelikli olarak takip ediliyor ve bu bağlamda küresel sistematik risk unsurlarına dair yaşanan gelişmeler, iç taraftaki unsurlar kadar olmasa da kur üzerinde de zaman zaman etkili olmakta. Günün kalanında yine öncelikli olarak, yurt içi kaynaklı; siyasi, jeopolitik ve ekonomik gelişmeleri fiyatlamalar açısından takipte olacağız. Yurt dışı kaynaklı haber akışlarının da izleneceği günün, önemli ekonomik datası ise; ABD’de açıklanacak olan Fabrika Siparişleri olacak.

Teknik olarak kritik olarak gördüğümüz 5.63 – 6.65 bandının ihlal edildiğini görmekteyiz. Bu seviye üzerinde kalıcılık sağlar ise ilk etapta 5.75 direnci, kırılması halinde ise 5.8700 ana direnci hedef haline gelebilir.5.63 altına sarkması halinde ise sırasıyla 5.6130, 5.5985, 5.5700 desteklerini izleyebiliriz. TL lehine ataklar görebilmemiz içinse 5.55 noktasının kırılması gerektiğini düşünmekteyiz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN