Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (07.11.2018)

Dolar/TL Paritesi Akşam Yorumu

Yurt içi tarafta enflasyon verilerinin açıklanması sonrası Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın: “Gıda enflasyonunun düşürülmesi için çalışmaların önümüzdeki dönemde daha kararlı politikalarla devam edeceğini” belirtmesinin yanı sıra, yaklaşık 6 aydır benzin ve motorin’de uygulanan “Eşel Mobil” sisteminin bitirilmesi ile Kasım enflasyonuna yönelik iyimserlik artmış durumda. Öte taraftan AB Komisyonu Sözcüsü Schinas’ın: Türkiye ile müzakerelerin devam etmesinden yana olduklarını söylemesi TL lehine işlemlere neden oldu. ABD tarafında da dün yapılan ara seçimler neticesinde Temsilciler Meclisi’nde çoğunluğu muhalefetteki Demokrat Parti’nin elde etmesi küresel bazda Dolar’ı baskılayan unsur olarak karşımıza çıktı. Günün kalanında yurt içi tarafta Hazine Nakit Dengesi verisinin yanı sıra yine önemli haber akışları takip edilecek. ABD tarafında ise seçim sonuçlarının yanı sıra; İran yaptırımları ve ticaret savaşları gibi önemli konular izlenecek.

Teknik olarak baktığımızda ise; şuan için 5.33 seviyelerindeki kurda geri çekilmelerin devamında 5.3000 kritik olup, buranın kırılması halinde ilk etapta 5.2300 bölgesi gündeme gelebilir. Yeniden oluşabilecek alıcı işlemlerde ise takip edilebilecek direnç noktaları; 5.3770, 5.4200 ve 5.4600 ‘da bulunmakta.

DOLAR/TL’DE SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin