Dolar Akşam Yorumları / IşıkFX – (02.04.2019)

Yeni güne Dolar Endeksi fiyatlamalarının yanı sıra, ABD’den gelen F35 haberlerinin etkisiyle başlayan kur 5.61 seviyesini test etti. Öte taraftan yurt içi tarafta; CDS, tahvil faizleri ve Londra swap piyasasındaki TL faizlerinde yaşanan hareketler de takip edilmekte. Swap faizleri dünkü yüzde 300 seviyelerine yükselişin ardından sabah saatlerinde yüzde 30’ların altına kadar ger çekilirken, Türkiye CDS ve tahvil faizlerinde de kısmi geri çekilmeler devam etti. Yurt dışı tarafta ise; Ticaret Savaşları ve Brexit gibi risk unsurlarının durumunu öncelikli olarak takip etmekteyiz. Ayrıca, ABD ‘de bugün açıklanan Dayanıklı Mal Siparişleri verisinde ise karmaşık sonuçlar gelirken, kur üzerinde de kısmi oynaklıklar oluştu. Günün kalanında yine, yurt içi taraftan; seçim sonuçları, jeopolitik riskler ve CDS-Tahvil-Swap rakamları takip edilecekken, yurt dışı taraftan ise; majör merkez bankalarının sonraki politika adımlarına dair öngörüler ve küresel risk unsurlarının durumu kritik olacak.

Teknik olarak dün 5.47 seviyesinin kırılamaması ile birlikte yukarı yönlü atakların arttığını görmekteyiz. Şuanda ise 5.55 seviyesini önemli görüyoruz. Zira bu seviye üzerinde kalıcılıklar 5.63- 5.65 bandını hedef haline getirebilir. Aşağı tarafta ise 5.47 desteğini takip etmeye devam edeceğiz. TL lehine hareketler ancak bu seviye altına kapanışlar görmemiz ile sağlanabilir. 5.47 öncesinde ise 5.5440, 5.5200, 5.5000 ve 5.4820 ara desteklerini izleyeceğiz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN