Dolar Akşam Yorumları / Işık FX – (09.10.2019)

Yurt içi tarafta Güvenli bölge konusuna dair gelişmeler kur fiyatlamaları açısından yakın takibimizdedir. ABD Başkanı Donald Trump’ın, ilk etapta ekonomik yaptırım tehdidi içeren açıklamaları kur tarafında alış yönlü işlemleri tetiklemesi sonrasında bu defa ‘’Türkiye; NATO üyesi ve büyük bir ticaret ortağımızdır.’’ şeklinde açıklamaları toparlanmalara neden olsa da yetkililerimizin barış harekatı konusunda istekli duruşu ve olası bir operasyonun ardından ABD’nin nasıl bir yaklaşım içerisinde olacağı endişe yaratıyor.

Diğer taraftan gün içinde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunu bilgilendirme amacıyla TCMB Başkanı Murat Uysal’ın sunumu takibimizdeydi. Açıklamalar oynaklıklara neden olmasına rağmen artan jeopolitik ve siyasi risk unsurları TL varlıkları üzerinde etkisini sürdürmeye devam etti. Günün devamında ise ABD’de açıklanacak İş İmkanları ve Personel Değişim Oranı (JOLT), FOMC Toplantı tutanakları takibimizde olacakken FED Başkanı Jerome Powell’dan gelebilecek açıklamalar kur tarafında hareketliliğin artmasına neden olabilir.

Teknik Seviyeler;
Dirençler: 5.8450, 5.8775, 5.9000, 5.9225, 5.9500
Destekler: 5.8000, 5.7750, 5.7500, 5.7150, 5.6885

DOLAR/TL’DE SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin