Dolar Akşam Yorumları / İntegral Yatırım – (15.08.2017)

USD/TRY Akşam Teknik Yorumu

ABD- Kuzey Kore arasındaki gerilimin azalması piyasalardaki risk iştahının toparlanmasını destekliyor. Bugün açıklanan ABD verilerinin beklentilerin üzerinde bir performans göstermesi de Dolar açısından pozitif fiyatlandığı için gelişmekte olan ülke para birimlerinde Dolara karşı çok güçlü bir tablo izlenmiyor. Aynı zamanda, gelişen ülke borsalarındaki satışlarında etkisi TL varlıklar üzerinde baskı yaratıyor. Dolayısıyla, USD/TL kurunda kısa süreli 3.55 direncine doğru bir ivmelenme gözlemlendi. Günün geri kalanında, Forex piyasalarında sert hareket yaratabilecek bir veri takvimi bulunmuyor.

Teknik Analiz: USD/TRY kuru, 3.55 direncinin üzerine geçmek istiyor ancak tam olarak başarılı olamıyor. Aslında, kurda ana resimde büyük bir değişiklik yok. Özellikle, kur 3.54 seviyesinin üzerine yerleşemezse yukarı yöndeki hareketinde zayıf kalabilir. Buna karşın, olası geri çekilmelerde ise 3.54 seviyesinin altında 3.53-3.5250 bölgeleri takip edilebilir.

Dirençler: 3.54 / 3.55 / 3.56

Destekler: 3.5250 / 3.5130 / 3.50

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN