Dolar Akşam Yorumları / IKON Menkul – (22.06.2018)

Dolar/TL Paritesi Akşam Yorumu

USDTRY – Seçimler Öncesi…

Bu haftasonu Türkiye’de seçimler gerçekleşecek. Seçimlerde son yayınlanan anketlere bakıldığında yüksek katılımın beklendiği görülüyor. Pazar günkü seçimlerde yazılı basında da bahsedildiği gibi ilk turda tamamlanma, ikinci tura kalması vb birçok farklı sonuç senaryosu bulunuyor. Bu durum da TL bacaklı enstrümanlarda volatilitenin yüksek seyredebileceği ihtimalini artırıyor. Dolar endeksinde bir baskılanma mevcut. Bu da USDTRY’nin bir miktar negatif seyretmesine yol açıyor.

Teknik açıdan bakıldığında USDTRY paritesinin henüz üzerinde tutunduğu yükselen trend çizgisini kırmadığı görülüyor. Yalnız parite bu desteği test ediyor. Bu seviyenin altında tutunması önemli bir direnç seviyesine dönüşmesine zemin hazırlayabilir. Üstünde tutunması aynı şekilde destek görevi görebilir. RSI’ın da trend çizgisinin sınırlı şekilde üzerinde seyrettiği görülüyor. 30 günlük ortalama parite düşüş durumunda paritede takip edilebilir. Yükselişlerde ise 4.8000 direnci ön plana çıkıyor.

Destekler: 4.7000 – 4.6600 – 4.5900
Dirençler: 4.7700 – 4.8000 – 4.9250

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin