Para & Borsa

Denizbank Sermaye Artırımı

DenizBank ödenmiş sermayesini 1.5 Milyar TL artırıyor

DenizBank, ödenmiş sermayesinde 1.5 Milyar TL tutarında artırım gerçekleştirerek, toplam sermaye benzeri kredi dahil özkaynak büyüklüğünü 13.5 Milyar TL’nin üzerine çıkarıyor.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş: “Söz konusu sermaye artırımı ile Türkiye’nin geleceğini inşa eden dev projelere sunduğumuz katkının devamı yönünde önemli bir adım attık.”

Tarım ve KOBİ sektörleri başta olmak üzere 3. Köprü, 3. Havalimanı ve Kıbrıs Barış Suyu gibi Türkiye’nin kalkınmasında kritik öneme sahip projelerine sağlanan finansmanda önemli bir rol üstlenen DenizBank, söz konusu alanlarda desteğini artırmak amacıyla toplamda 1.5 Milyar TL tutarında sermaye artırımına gitti.

Banka’nın ödenmiş sermayesinin 750 Milyon TL’si nakit karşılığı, 750 Milyon TL’si iç kaynaklardan olmak üzere toplamda 1.5 Milyar TL artırılması için hazırlanan izahname, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 23/05/2016 tarih ve 17/584 sayılı toplantısında onaylandı. Gerçekleşecek olan 750 Milyon TL tutarındaki sermaye artışı ile DenizBank’ın sermaye benzeri kredi dahil özkaynak büyüklüğü 13.5 Milyar TL’nin üzerine çıkacak.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, söz konusu sermaye artırımı ile Türkiye’nin geleceğini inşa eden dev projelere sundukları katkının devamı yönünde önemli bir adım attıklarının altını çizdi. Ateş, “DenizBank olarak ana hissedarımızın bankamıza olan yüksek güven ve inancı sayesinde tarım ve KOBİ başta olmak üzere ülkemiz için öncelikli olan turizm, denizcilik, eğitim, sağlık ile birlikte tüm sektörlere toplamda 104 Milyar TL’yi aşan finansman sağladık. Sağlanan bu ek kaynak ile milli görev olarak addettiğimiz Türkiye’nin geleceğinde kritik rol oynayan büyük yatırımları desteklemeye devam ederek sektörümüzdeki zirve yolculuğumuzu kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.


İlgili aramalar:

  • erdemir hisse temettü
  • denizbank 2017 sermaye büyüklüğü
  • denizbankın sermayesi ne kadar
  • TL SERMAYE BENZERİ KREDİ
Etiketler: , , , , , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx