Demokrasinin ikramiyesi hızlı büyüme

Atilla Yeşilada – 22.06.2018

Geçen akşam Ali Ağaoğlu (henüz batık olmayanı) beni Medyascope’de programa çağırdı (link burada), Şant Manukyan’la birlikte fevkalade önemli konuları irdeliyoruz, ama bende ayar bozuk. Bir ara Ali yine olta bir soru sordu. Ağzım köpürdü, başladım Beyaz Türkler ve liberal entellere giydirmeye. “Odin şahidim bunlar yüzünden AKP’ye oy vereceğim” diye haykırdım, gözlerim Snoop Dogg  gibi dönmüş, “Stockholm Sendromu” “öğrenilmiş eziklik” gibi deyimler geçti..Şant sonunda dayanamayıp araya girdi de beni susturdu, yoksa OHAL tarihinde Beyaz Türkler ve muhalefete hakaretten içeri tıkılan ilk sosyal demokrat olarak tarihe geçecektim.

Ama haksız mıyım ya?  Hergün Beyaz Türkler’den 50 tane whatsapp geliyor:

  • 500 bin Suriye’li oy verecek,
  • Seçim sonuçlarını Saray’dan YSK’ya göndermişler,
  • İsrail’den yazılımcı getirmişler, hile yapacaklar,
  • Bu Muharrem küçük Tayyip
  • Bu AKP seçmeni değişmez, hem ağlar hem gider yine oy verir.

Bunların hiç biri doğru değil. Biraz önce şahsi websiteme koyduğum özel müşterilerimiz için yazdığımız analizdegerçekleri yazdım. Başkanlık seçimini ikinci turda Erdoğan’ın kazanması en olası senaryo, ama TBMM’de muhtemelen muhalefet partileri çoğunluğu ele geçirecek.

Devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN