Covid-19’la savaşta taktik yenilgiler

Bugünlerde makalelerimde hiç keyif yok, çünkü içim istemiyor. Dünya’da ve Türkiye’de SADECE 2 sorun var: Artan sefalet ve salgın! Diğer gündemler sunidir. Bu sözü değerli emekli bankacı Sayın Piraye Antika’ya borçluyum (eğer twitter’de okuduğum bu paylaşımı yanlış kullandıysam özür dilerim). Ama dünya Trump show, Türkiye ise HDP ve “sözde Cumhurbaşkanı” sözü suç mu, bunlarla meşgul. Nasıl keyifle yazayım ki? Neyse, görev aşkıyla sarılıyorum kaleme ve gerçek gündemi ilginize getireceğim, okunmayacağını bile bile.

Batı ajanslarında manşet haber: Çin’de 103 yeni corona vakası ardından, Beijing savaş ilan etti”. Dünün manşet haberi: DSÖ’den corona uyarısı: 2021 için hiç umutlanmayın. Aşılanma kampanyası çok yavaş ilerlerken; hastalığa yakalanların sayısı 90 milyonu aştı, ölümler 2 milyona dayandı. Worldometers.info sitesine göre dün itibarıyla hastalığa yeni yakalanların 7 günlük hareketli ortalaması 738 bine vardı. Ve en kötü haberi de en sona sakladım: Brezilya’dan Çin aşısı CoronaVac ilgili yeni açıklama: Aşının ‘genel koruma oranı’ yüzde 50,38. Bu haberi T24.com.tr’den aldım, ama orjinali de buradadır.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN