Corona salgını nasıl bitecek?

Önce hepinize duyurmak istiyorum, korona salgını değil, lütfen adıyla hitap edelim bebeğe, Valdemort değil bu, Covid-19 salgını. Salgın bitinceye kadar kendimi karantinaya aldım. Evimin yanına yaklaşırsanız vururum. Covid-19’un telefonlardan ve e-maillerden de bulaştığını bildiğim için, onlara da cevap vermeyeceğim. Bütün Semerburgaz bakkal-market, ama tek yudum kolonya kalmamış, ehh, mecburen gidip 10 galon kaçak votka aldım, içerden dezenfekte yapıyorum.

Sex ve Covid-19 arasındaki ilişkiyi açıkça anlatmadığı için de Diyanet’e açıkça teessüf ederim. Böyle toplumu ilgilendiren hayati mevzularda güveneceğimiz bir Hatay Valiliği var, bir de Diyanet. Bir de merak ediyorum, Covid üniversite ve spor müsabakalarında yayılıyor da, camilerde yayılmıyor mu? Bu konuda da bir fetva alsak?

Benim kadar tuzu kuru olmayanlar merak ediyordur, nasıl bitecek bu müsibet, hepimiz geberecek miyiz, CIA mi dizayn etti bu laneti? Ekonomiye ne olacak? Hepsinin cevabını vereceğim şimdi. Öncelikle, yine her zaman sadık ve hayran olduğum Kıymetli ve Devletlü Hükümetimi uyarayım: Ben bilim insanı değilim, ama bu konuda her makaleyi okuyorum. Dünyadaki tıp uzmanları salgının yaz gelince biteceğine dair bir konsensusa varamadılar. Bunun iki nedeni var. İlki, Covid-19 diğer solunum yolu enfeksiyonlarından farklı özellikler taşıyan bir kardeşimiz. İkincisi, göğüs ve solunum yolu enfeksiyonlarının yazın azalması Türkiye’nin ait olduğu enlem ve boylama ait bir hikaye. Başka bölgelerde yıl boyu görülebiliyor, bazen mansoon sezonunda geliyor. Kimilerine göre de, Covid-19 yazın Güney Yarım Küre’ye göçecek, orada bir zafer turu attıktan sorna kışın geri gelip ebemizi öpecek.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN