Çimsa Hisse Yorumu / Asya Yatırım – (03.06.2015)

Çimsa Hisse Yorumu

– Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketi için hazırlanmış olan değerleme çalışmamızda hisse için hedef fiyatımız 18,00 TL/lot olup bu değer üzerinden Çimsa ile ilgili tavsiyemiz “piyasaya paralel” şeklindedir.

– Çimsa, Türkiye’nin önde gelen çimento üretim firmalarından bir tanesidir. Şirketin 5 adet fabrikası ve çeşitli şehirlerde terminalleri, hazır beton üretim tesisleri ve paketleme üniteleri bulunmaktadır. Bunun yanında şirketin yurtdışında ise Hamburg (Almanya), Trieste (İtalya), Sevilla ve Alicante (İspanya), Gazimagusa (KKTC), Köstence (Romanya) ve Novorossiysk’de (Rusya) terminalleri bulunmaktadır. Şirket, yurtdışında 60’tan fazla ülkede çimento satışı gerçekleştirmektedir.

– Sabancı Grubu bünyesinde faaliyet gösteren şirket geniş bir ürün yelpazesine sahip olup gri çimento, beyaz çimento, kalsiyum alüminat çimentosu, hazır beton vb. ürünler üretmektedir. Şirketin klinker üretim kapasitesi 5,5 milyon ton ve çimento üretim kapasitesi ise 7,5 milyon tondur.

– Şirket, Borsa İstanbul’da işlem görmek olan Afyon Çimento’nun da ana ortağıdır. Afyon Çimento’nun da katkısı ile birlikte şirket İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerinin yanında Ege bölgesine de giriş yapmıştır.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir