CHP’den Türkiye’nin itibarına darbe

Kerem Alkin – 01.12.2017

İki hafta içinde, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP üst yönetimi iki kritik skandala, Türkiye’nin itibarıyla ilgili iki ağır vakaya imza attılar. İlki, Türkiye Ekonomisi’nde işlerin kötü gittiği iddiasına altlık yapmak adına, Kılıçdaroğlu’nun erkeklerin iş hayatındaki, çarşı, pazardaki sıkıntıları nedeniyle, eve stresli gelip, eşlerini bu nedenle dövdüklerini iddia etmesiydi.

21. Yüzyıl’da, hukuk devleti olma, insan hakları ve medeni ülke olmanın evrensel kuralları açısından, Türkiye’nin kadına ve çocuğa şiddete kurumsal boyutta ve sivil toplum kuruluşları açısından farkındalık çalışması yürüttüğü bir süreçte, Kılıçdaroğlu’nun, sırf ekonomide sıkıntı var iddiasını vurgulamak adına, kadına şiddeti bu konuya işaret ederek mazur göstermesi, Türkiye’nin uluslararası alandaki itibarı açısından bir skandaldı.

CHP üst yönetiminin tepki göstermemesi ise ayrı skandal. Bu skandalı unutturmak adına ve ABD’deki malum davayla aynı tarihe getirilmesi de hayli manidar olan diğer çıkış ise, hem Kılıçdaroğlu hem de CHP üst yönetimi açısından ayrı bir skandal anlamına gelmekte.

Devamı için TIKLAYINIZ!