Cemil Ertem: Dolar/TL gelecek hafta 3’ün altına geriler

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem TRT Haber kanalında katıldığı programda dolar/TL kurunun önümüzdeki hafta 3.00’ün altına gerileyeceğini söyledi.

Ertem, Türkiye ekonomisinin dünyadaki ekonomiler arasında en dinamiği olduğunu belirterek, Türkiye ekonomisinin sorunları çabuk atlatma kapasitesine sahip olduğunu belirtti.

Ertem, Türkiye’nin notunun düşürülmesini haketmediğini ancak not indirimi olması durumunda en kötü senaryoda Türkiye’den 2 milyar dolar düzeyinde bir sermaye çıkışı olabileceğini söyledi ve Türkiye’nin 2017’de sıcak para girişlerine bağlı olmayacağını belirtti.

Ertem, Merkez Bankası’nın döviz rezervlerinde artış görüleceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ertem, Türkiye Valık Fonu’nun kaynakları proaktif olarak kullanmaya yardımcı olacağını söyledi.

Ertem ayrıca Türkiye’nin 2016’da yüzde 4.5 düzeyinde büyümesini beklediğini belirtirken, bütçeye yönelik tedbirlerin hükümetin ajandasında olduğunu söyledi.

Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN