Çelebi Hisse Yorumu 2013 / Oyak Yatırım

Oyak Yatırım ÇELEBİ hisse senedinde 2013 hedef fiyatını 25.80 TL olarak belirledi.

Türkiye‟de Sunexpress ile anlaşmanın sona erdirilmesinin ardından, Pegasus Havayolları ile 4 senelik anlaşma imzalandı. Yeni kurulan Frankfurt kargo ve Hindistan yer hizmetleri operasyonlarında uçuş sayıları arttıkça gelir büyümesiyle birlikte faaliyet karlılığı da artacaktır. Frankfurt Kargo‟da 2013 itibariyle pozitif faaliyet karlılığına ulaşılması bekleniyor. 2013‟te %6‟lık gelir büyümesinin yanında FAVÖK marjında 3.4puan iyileşme bekliyoruz. 2012‟nin ardından 2013‟te temettü dağıtımına devam edilmesini bekliyoruz.

Potansiyel Katalistler

2013‟ün ilk çeyreğinde açıklanması beklenen Mumbai Kargo ihalesi şirket değerlemelerine ciddi katkı yapacaktır. Actera Girişim Sermayesi ile yapılan ortaklık görüşmelerinin 2013 ilk çeyreğinde sonuçlanmasını bekliyoruz. Burada ortaya çıkan fiyat hisse fiyatının üstünde olması hisseyi destekleyecek bir unsur olacaktır.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Şirketin Mumbai Kargo ihalesini almasının ardından olası bir bedelli sermaye artırımı en önemli risklerden biri olarak göze çarpmaktadır.

Değerleme

Hisse uluslararası benzer şirketlere gore çarpan bazında primli işlem gorse de yakın vadede hisse fiyatını destekleyecek beklentiler bulunmaktadır.

OYAK Yatırım 2013 Strateji Raporu
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir