Bugünü okumak; geleceğe odaklanmak

Türkiye’nin etrafını kuşatan coğrafyada süregelen bölgesel yapılanmanın, küresel güçler arasındaki ‘etki alanı’ savaşının en sert çatışmalara ve gerginliklere sahne olacağı zor bir döneme giriyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde ve vizyonunda, Türkiye, Asya- Pasifik ile Atlantik arasındaki ‘ağırlık merkezi’ rekabetine dayalı ‘küresel yeniden yapılanma’nın tüm aşamalarını, tüm katmanlarını detaylı bir şekilde okuyarak, bölgesel ve küresel pozisyonunu güçlendirecek her türlü adımı hızla atıyor.

Küresel enerji, ticaret ve ulaştırma koridorlarındaki iddiamızı ve hakimiyetimizi perçinleyecek pek çok hamleyi, dünya ekonomisindeki onca zorluğa rağmen, kararlılıkla sürdürüyoruz.

Bugün açılışı gerçekleştirilen ‘TürkAkım’ projesi, nasıl ki, başta Avrupa olmak üzere, bölgemizdeki pek çok ülkenin enerji arz güvenliğinde ve tedarikinde Türkiye’nin elini güçlendiren, Türkiye’nin ‘oyun kurucu’ gücünü perçinleyen bir proje olarak öne çıkıyor;
Ovit ve Zigana tünelleri sonrasında, 600 metresi kalan Gaziantep ile Adana arasındaki 10 km’lik hızlı tren tüneli de, Türkiye’nin bölgesel ve küresel ulaşım koridorlarındaki ‘oyun kurucu’ gücünü perçinleyecek.

ABD-İran gerginliğinde, Çin’in içine düştüğü pek çok ikilem, ‘bugünü okumak’ noktasında önemli mesajlar içeriyor.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER ve GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN BİZİ TWITTER'DA TAKİP EDİN!