Bu makale kansere yol açtığı bilinen 70’den fazla fikir içerir

Doktor içkiyi, sigarayı bırak diyor. Kilo ver diyor, spor yap diyor. Psikiyatristim madde bağımlılığının ne kadar korkunç sonuçları olabileceğini göstermek için gözümün önümde kızgın yağa bir yumurta kırdı, “Bak beynin böyle olacak sonunda” diye uyardı. Sevindim, çünük beynim şu anda o yumurtanın çırpılmış hali.

Ulan gelmişim 65 yaşına, bir daha sokağa çıkıp çok sevdiğim köpek ve kedileri kucaklayıp popolarını koklayacağım belli değil (ÖNEMLİ NOT: Kedi ve köpekler öpülmekten hiç hoşlanmaz, çünkü insan kokusu mide bulandırıcı), tıp bilmi bana “kendini arındır” diyor. Niye? Sabahtan bunalıma gireyim, daha fazla anti-depressan, anti-intiharlıksan, anti-serikatilolma yazsınlar diye mi?

Merck aşı çalışmalarını durdurdu. Johnson and Johnson zortladı. Diğerleri de aşı yetiştiremiyor. Kış gitti dostlarım, arkasından ağlamayın hiç. Depresyonun dibine vurmuşum, artık dur-durak tanımıyorum. Sizin saf ve asude dimağlarınızı bu makaleyle kirleteceğim gibi, biraz önce de bir Türkçe video çektim. Altyazısı şöyle:

“Başımız sağolsun, ekonomide kışı kaybettik

Öff, virüs kahramanca savaşıyor, Dostlarım. Yeni varyantlar daha bulaşıcı ve İngiltere’den gelen öncü araştırmalara göre de %30-40 daha öldürücü olabilir. Çin’de salgın hortlarken, Meksika ve Brezilya fecaat halde. Dolayısıyla kışı bütün dünya evde ve maskeyle geçirecek. Türkiye de dünya gibi durgunluğa girecek. Özellikle ihracat hususunda çok kaygılıyım, çünkü AB göçüyor. Dünya Bankası’ndan sonra bu hafta IMF’nin de 2021 global büyüme tahminlerni aşağı revize etmesi bekleniyor.

Tüm dünyada nakliye fiyatları 3-6 misli artarken, gıda ve enerji fiyatlarının yüksek seyri de enflasyona yol açıyor. Enflasyonun Fed’in paniğe kapılmasına neden olması bir ihtimal. Ya da tüm dünyada tahvil faizleri yükselebilir. İkinci çeyrek sallantıda. Ama, dünya için en önemli çeyrek yaz ayları. Yazın da virüs direnirse, 2021’i sileceğiz. O zaman bir de mali krizle uğraşmamız gerekebilir”.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN