Bu Hisseler Neden Yükseldiler / Düştüler?

Haftanın son günü hızla düşen ve yükselen senetlerin nedenlerini kısaza özetleyelim:

FENER NEDEN DÜŞTÜ?

Yargıtay 5. Ceza Dairesi şike davasında kararını açıkladı. Şike davasında şike, teşvik primi, örgüt, dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik ve diğer suçlar incelendi. Aziz Yıldırım’a örgüt suçundan mahkumiyet kararını onayan daire, Yıldırım’ın ayrıca birden fazla maça ilişkin şike, teşvik primi ve rüşvetten suçlarını onadı. Karar sonrası Fenerbahçe hisselerinde sert düşüşler yaşandı.

Güne 33.40 fiyatla başlayan Fener hisseleri yüzde 9,28 düşüşle 30,20 TL’ye kadar geriledi. Fenerbahçe hisseleri 30.60 fiyattan kapandı. Düşüş -% 8

TÜMOSAN NEDEN DÜŞTÜ?

Hisse senetleri borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde hisse senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yapılan başvurulara ait bilgiler arasında Hedef Girişim Sermayesi tarafından, Tümosan hisseleri için yapılan başvuruda bulunuyor. Buna göre Hedef Girişim 500 bin lot Tümosan Motor ve Traktör hissesi satışı için MKK’ya başvurdu.

Tümosan hisseleri güne 4,76 fiyatla başladı gelen haber hisse günü 4.60 fiyattan kapandı . Düşüş -% 3

TSPOR NEDEN YÜKSELDİ?

Aziz Yıldırım’a örgüt suçundan mahkumiyet kararını onayan daire, Yıldırım’ın ayrıca birden fazla maça ilişkin şike, teşvik primi ve rüşvetten suçlarını onadı. Karar sonrası Fenerbahçe hisselerinde sert düşüşler yaşandı. Bu haberin üzerine Trabzonspor hisselerinde şampiyonluğun Trabzonspor’a verileceği beklentisiyle yüzde 8’i geçen yükselişler yaşandı.

Güne 4,27 fiyattan başlayan TSPOR hisseleri karar sonrası yükselişe geçerek günü 4,62 TL’den kapandı. Yükseliş +%8

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir