Borusan Hisse Yorumu / Ahlatcı Yatırım – (16.04.2018)

Borusan Mannesmann Hisse Yorumu

Mali tablosuna baktığımzıda şirket net satışlarını bir önceki çeyrek döneme göre yüzde 40 ve geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre yüzde 44 oranında artırmayı başarırken, 2017 yılı içerisinde satışların maaliyet oranını yüzde 84 seviyesinin altında kaldığı görülmektedir. Ayrıca faaliyet giderleri oranında aşağı çekilmesi esas faaliyet karına pozitif yansımışıtr. Şirketin likit varlıklarını yansıtan cari oran seviyesinin de tekrar 1 seviyesi üzerine yükselmesi ise diğer bir pozitif gelişme olarak değerlendirilmektedir. Net kar marjı son iki yıldır yükseliş kaydederek yüzde 8,57 seviyesine gelirken, öz varlık karlılığı da bu süreçte yüzde 13,32 seviyesine yükselmiş, diğer taraftan borçluluk oranı 2014 yılından beri giderek aşağı çekilmiştir. 7.3 F/K oranı ve 0,97 ile PD/DD oranları ile sektöre göre şirketin hisse fiyatının ucuz kaldığı söylenebilir.

Teknik oalrak bakıldığında ise 2018 Ocak ayından sonra endekse paralel negatif bir seyir izleyen BRSAN hissesi, son dönemde bu aşağı yönlü baskıdan kurtulma çabası sergilemektedir. Özellikle 11.95 destek seviyesinden devreye giren alımlarla toparlanma sürecine girdiğini düşündüğümüz hisse için, teknik indikatörler de bu görüşümüzü şu an için desteklemektedir. Önümüzdeki süreçte yurt içi piyasalarda havanın normalleşmeye başlaması ile hissenin yukarı yönlü bir ivme kazanabileceği düşünülürken, yukarıda 13.00-13.55 ve 14.14 seviyeleri sırasıyla hedef konumuna gelebilir. Aşağıda ise 12.55 ve 11.95 seviyeleri destek olarak güncelliğini korurken, beklentilerin aksine gelişecek bir fiyatlama ile bu seviyelerin aşağı yönlü geçilmesi halinde, 11.30 seviyesine kadar bir geri çekilme söz konusu olabilir.

“HİSSE/VİOP ALIM-SATIM STRATEJİLERİ EĞİTİMİ” ÜCRETSİZ KAYIT İÇİN TIKLAYIN!…

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin