Borsa Yorumu / Tacirler Yatırım – (20.11.2023)

Piyasa Yorumu

Haftanın ilk işlem gününde, global piyasalarda zayıf bir veri akışı var. Türkiye saati ile 18.00’da ABD Öncü Endeks verilerini alacağız. 21.45’te İngiltere Merkez Bankası Başkanı Bailey’nin konuşmasını takip edeceğiz. Geçen haftanın son işlem gününde, ABD Borsaları ve ABD Devlet Tahvil Getirileri kararsız görünümünü sürdürürken, ABD Dolar Endeksi yaklaşık %0.5 değer kaybetti. Yeni güne başlarken, Asya Borsalarında karışık seyir izleniyor.

Haftayı pozitif kapatan Bist-100 endeksi, son işlem gününde %0,93 artışla 7.853,36 puan seviyesinden günlük kapanış gerçekleştirdi ve toplamda 78,6 milyar TL işlem hacmi gerçekleşti. Sektör endeksleri arasında en çok getiri sağlayan %4,70 kazançla sigorta sektör endeksi olurken, en çok zarar eden ise %1,38 kayıpla turizm sektör endeksi oldu. Bugün yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak 7.932 direnç puan seviyesini ve ardından 8.010 direnç puan seviyesini takip edeceğiz. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 7.775 puan seviyesi ilk destek noktamızı oluştururken, ana destek noktamız 7.695 puan seviyesi.

Kaynak: Tacirler Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!