Borsa Yorumu / Tacirler Yatırım – (16.03.2023)

Piyasa Yorumu

Geçtiğimiz işlem gününde, global piyasaların önem verdiği ABD “Üretici Fiyat Endeksi” verileri paylaşıldı. Veriler beklentilerin altında açıklandı. ABD borsalarında satıcılı bir seyir yaşandı. ABD’deki banka krizi Avrupa’da Credit Suisse’e sıçradı. EURUSD paritesinde yoğun satıcılı bir günü geride bıraktık. Bugün, Euro Bölgesi “Faiz Oranı Kararı” açıklanacak. Verinin ardından paritede volatilite yaşanabilir. Değerli madenlerde ise pozitif bir seyir mevcuttu. Brent Petrolde ise satışlar devam ediyor. Asya borsaları güne satıcılı bir seyir ile başladı.

Dün satıcılı seyir izleyen BIST 100 endeksi, %1,65 azalışla 5.121,57 puan seviyesinden günlük kapanış gerçekleştirdi. Gün içi en yüksek 5.239,45 puan seviyesi, en düşük ise 5.065,31 puan seviyesi test edildi. Endeksin, 50 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönlü kırarak günü kapatması negatif gidişatın devam edeceğine işaret ediyor. Bugün, yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak 5.160 direnç puan seviyesini ve ardından 5.200 direnç puan seviyesini takip edeceğiz. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 5.080 puan seviyesi ilk destek noktamızı oluştururken, ana destek noktamız 5.030 puan seviyesi.

Kaynak: Tacirler Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!