Borsa Yorumu / Marbaş Menkul – (6.04.2021)

Teknik Görünüm

Pozitif ABD Veri Akışı

İmalat sektörü verisi ISM’in güçlü gelmesiyle ABD borsalarında yükseliş devam ediyor. Borsalar rekor kırarken S&P500 endeksi 4.000’in üzerinde 4.080’e kadar yükseldi. Bugün paskalya tatilinin bitmesiyle Avrupa borsalarında açılışları takip edeceğiz. Asya piyasaları genelinde pozitif görünüm hakimken Borsa İstanbul’da dengeli ancak yukarı yönlü bir seans bekliyoruz. Dolar kurunda volatilitenin düşmesine paralel yurt içi endeksler yönünü yukarı çevirmiş durumda. Güne 8,10’dan başlayan kurda 8,00-8,20 bandındaki hareket alanı öngörülüyor. 8’in altına inildiği takdirde ise düşüşün hızlanması ve orta vadede 7,70 seviyelerine kadar bir düşüş beklenebilir. Bu hafta içerisinde 1.460’ın geçilmesiyle birlikte istikrarlı bir yükseliş trendinden bahsedilebilir.

Petrolün sert düşüşü sonrasında tepki hareketi yaşanıyor. ABD 10 yıllık tahvillerinde %1,75’e kadar süren yükseliş gerek emtia gerek Türkiye’nin de içinde bulunduğu gelişmekte olan ülke piyasalarında büyük fiyat hareketlerine sebep olmaya devam ediyor.

Günlük Veriler

10:00 Türkiye Mart TCMB’nin BOTAŞ’a Döviz Satışı($)
12:00 EuroBölgesi Şubat İşsizlik Oranı
18:00 Türkiye OcakMart Hava Meydanları Yolcu Sayısı
18:00 Türkiye OcakMart Havayolu Yük Trafiği
19:00 Türkiye Mart BIST’te Yabancıların Pay İşlemleri($)

Kaynak: Marbaş Menkul

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN