Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (9.09.2020)

Piyasa Beklentimiz

Borsa endeksinde zayıf seyrin sonucu olarak 1100 seviyesi üzerine yükselme çabaları sonuçsuz kaldı ve dün gelen satışlarla endeks günü düşüşle kapadı. 1100 halen güniçi direnç olarak izlenirken, aşağıda 1074 seviyesi kritik destek olarak ön plana çıkıyor. Dün ABD borsalarında teknoloji hisselerindeki satışlar devam ederken Nasdaq günü %4 seviyelerinde düşerek kapadı. Ayrıca aşı geliştiricisi Astra Zeneca Faz 3 denemelerindeki aşı denemelerinde bazı denekler üzerinde beklenmedik sonuçlar çıkması karşısında çalışmaları durduğunu bildirdi. Bu durum piyasalarda baskı yaratan bir diğer faktör oldu. Dünkü sert satışın ardından bu sabah ABD future endeksleri bu sabah %0.50-1 arasında yukarıda bulunuyor. Nasdaq 50 günlük ortalamanın altına doğru seyrederken, S&P endeksi bu ortalamanın üzerinde bulunuyor. Ancak kritik noktalarda olduğunu söylemek mümkün. Bu sabah Dolar kuru içeride 7.4850 seviyesinde seyrederken düne kıyasla önemli bir gelişme yok. BIST100 endeksinde yatay eğilimle aşağı yönlü bir açılış görebiliriz. Dün sağlık, ilaç ve teknoloji hisselerindeki alımlar bugün de devam edebilir.

BIST 100 Endeksi

Güne yükselişle başlayan BİST 100 endeksinin bu seyrini devam ettiremeyerek, seans içerisinde gelen satışlarla günü eksiyle kapattığını izledik. Endeks seans içerisinde 21 günlük hareketli ortalamasının üzerine geçsede kapanışını ortalamasının altında gerçekleştirmiştir. Teknik göstergeler yatay konumlarını devam ettirmekteler. Aşağı yönlü hareketin devam etmesi halinde 1064 ve 1041 seviyeleri destek olarak karşımıza çıkıyor. Yukarı yönlü hareketlerdeyse 1110 ve 1128 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız.

Destekler: 1064 – 1041 – 1023
Dirençler: 1110 – 1128 – 1141

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler : SMART, TTRAK, ALKIM

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN