Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (8.01.2021)

Piyasa Beklentimiz

Dışarda Georgia Seçim belirsizliğinin ortadan kalkması ABD endekslerindeki yükselişi destekledi. Piyasada olumlu hava korunuyor. ABD future endeksleri ise an itibari ile %0.50 yukarıyı işaret ediyor. Asya piyasalarında Shanghai dışında pozitif seyirler izliyoruz. Bu olumlu havaya Borsa İstanbul’un da katılacağını düşünüyoruz. Bu sabah Borsa İstanbul’un hafif alıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endekste gün içi ara düzeltmeler olsa dahi bu düzeltmelerin sağlıklı olduğunu ve ana yönün yukarı olduğunu belirtmek isteriz. Bankacılık endeksindeki katkının Borsa İstanbul’daki olumlu havaya katkıda bulunmaya devam etmesini bekliyoruz. Yurtiçinde Hazine Nakit Dengesi açıklanacak. Yurt dışında ise ABD tarım dışı istihdam takip edilecek.

BIST 100 Endeksi

BİST 100 endeksi güne yükselişle başladı ve seans boyu gücünü korumayı başararak günü yükselişle tamamladı. Kapanışa yakın gelen alımlarla günü 1522 rekor seviyesinde tamamlayan endekste güçlü teknik görünüm sürüyor. Yükselen kanal içerisinde hareket sürdükçe yükselişin sürmesi beklenebilir. Bununla beraber zaman zaman düzeltmeler kaydedilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde 1541 ve 1554 seviyeleri direnç olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerdeyse 1500 ve 1487 seviyeleri destek konumunda.

Destekler: 1500 – 1487 – 1444
Dirençler: 1541 – 1554 – 1580

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler: SISE, YKBNK, MGROS

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN