Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (5.08.2022)

Piyasa Beklentimiz

Küresel piyasalar risk iştahını yüksek tutmaya çalışıyorlar. Bu sabah ABD vadelileri yataya yakın pozitif olurken, Asya endeksleri çoğunlukla artıda. Dün Borsa İstanbul’da yükseliş eğilimi oldukça güçlüydü. Özellikle bankacılık endeksinin 2230 direncini yukarı yönde kırması güçlenmenin mimarı oldu. Bankacılık endeksinin 2230 seviyesi üzerini mesken edinmesi halinde endeksi desteklemeye devam edebilir. Borsa İstanbul’da olası kar realizasyonları alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Bugün ABD’de tarım dışı istihdam verisi takip edilecek. Fed’in artan enflasyonu dizginlemek için faiz oranlarını artırmaya devam etmesiyle istihdam artışının yavaşlaması bekleniyor, ancak bu yavaşlamanın ekonomiyi resmi bir resesyona sürükleyip sürükleyeceği belirsiz. Bugün alacağımız istihdam rakamları merkez bankasının Eylül toplantısında faiz oranlarını ne kadar artıracağına karar vermeden önce göreceği iki rapordan biri olacak Dolayısıyla TSİ 15:30’da gelecek tarım dışı istihdam, ortalama saatlik kazançlar ve işsizlik oranı verileri piyasaya yön verebilecek güçte olabilir.

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler: KCHOL, KONTR, TAVHL, YKBNK

BIST 100 Endeksi

BIST 100 endeksi 2684 seviyesi üzerine yerleşmiş görünüyor. 2684 üzerinin mesken edinilmesi halinde yükselen kanal bandın üst seviyesi olan 2900’a kadar yükseliş potansiyeli oluşabilir .2684 seviyesi altında kapanışların olması halinde ise endeksteki geri çekilmeler alım fırsatı verebilir.

Dirençler: 2720 / 2800 / 2900
Destekler: 2684 / 2620 / 2585

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!