Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (29.06.2022)

Piyasa Beklentimiz

Bu sabah küresel risk iştahı nötr görünüyor. Borsa İstanbul’a dün seans sonuna doğru gelen satışlar etkili oldu. BDDK tarafından şirketlerin TL ticari kredi kullanımına ilişkin verdiği yeni kararlar Borsa’da etkili olmaya devam etmiş görünüyor. Endekste 5 günlük ortalama olan 2493 seviyesi altındaki kapanışlarda satışların 2350 bölgesine doğru hızlanması beklenebilir. Buna karşın borsa İstanbul’un mevcut durumdaki getiri arayışına cevap olmaya devam etmesini bekliyoruz.

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler: AGHOL, BIMAS, CANTE

BIST 100 Endeksi

BIST 100 endeksi bir süredir sürdürdüğü yükselen trendini aşağı yönde kırmakta istekli görünüyor. Şimdilik 50 günlük ortalaması olan 2493 seviyesi oldukça kritik destek konumunda. Bu seviyenin altında düşüşler olması halinde endeksi tutan önemli destek seviyesi de kırılmış olacak. Bu durumda satışların 2350 seviyesine doğru sarkması beklenebilir. Endeksteki kısa vadeli toparlanmanın hızlanması için 2555 seviyesi üzerinde kapanışlara ihtiyaç var.

Dirençler: 2555 / 2590 / 2620
Destekler: 2493 / 2430 / 2350

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!