Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (27.07.2020)

Piyasa Beklentimiz

ABD ve Avrupa borsaları geçen haftayı kritik direnç seviyelerinin altında kapatırken, bu sabah ABD future endeksleri hafif pozitif seyrediyor. Asya piyasalarında karışık seyirler var. Halkbank’a açılan yeni dava haberi bugün HALKB hissesi üzerinde ne kadar etki edecek göreceğiz. Ancak DolarTL üzerinde şimdilik herhangi bir etki görünmüyor. Banka hisselerindeki seyir bugün için belirleyici olacak. Bugün ayrıca Borsa endeksinden iki sıfır atılmış olacak. Basamak sayısı fazla olan borsalar Venezuella, İran, Brezilya, Jamaika ve Türkiye borsaları idi. Bu gruptan çıkıyor olmamızı algı açısından olumlu karşılıyoruz.

BIST 100 Endeksi

Güne eksi bir başlangıç yapan BİST 100 endeksi seans içerisinde dalgalı seyir izleyerek hafif artı bir kapanış gerçekleştirmiştir. MACD göstergesi sat konumundayken RSI göstergesi net bir yön ifade etmemektedir. Endeks 21 günlük hareketli ortalamasının üzerinde hareketine devam etmektedir. Yukarı yönlü hareketin devam etmesi halinde 1202 ve 1216 seviyeleri direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağı yönlü hareketlerdeyse Aşağı yönlü hareketlerdeyse 1163 ve 1131 seviyelerini destek olarak takip ediyor olacağız.

Destekler: 1163 – 1131 – 1110
Dirençler: 1202 – 1216 – 1238

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler : HEKTS, VAKFN, VKGYO

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN