Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (24.11.2022)

Piyasa Beklentimiz

Borsa İstanbul veri akışının yoğun olduğu haftanın üçüncü gününde küresel borsalardan pozitif ayrışarak yeni zirve seviyesinden kapattı. Ağrılığı fazla olan SASA ve HEKTS’nin yataya yakın seyri BIST100’de baskı oluşturmasına karşın XBANK endeksindeki yükseliş BIST100’ü destekledi. Yeni zirvelerle birlikte hacmin yüksek kaldığı endekste yukarı yönlü trend sürüyor. Dün açıklanan ABD PMI verilerinin piyasa beklentisi altında gelmesinin yarattığı pozitif hava küresel piyasalarda bugünde devam edebilir. Bugün ise TCMB faiz kararı takip ediliyor olacak. Piyasa beklentisi TCMB’nin %9 faiz artıracağı yönünde.

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler: ALKIM, KCHOL, FROTO, AKBNK, SISE, TOASO

BIST 100 Endeksi

BIST100 bir önceki işlem gününü yüzde 1,54 yükselişle 4854 seviyesinden kapattı. Gün içinde uzun vadeli kanalın destek bölgesi olan 4725 seviyesine doğru geri çekilen endeks, günü kısa vadeli kanalın direnç seviyesinden kapattı. Endeks kısa vadeli kanalın üzerine çıkabilirse takip ettiğimiz psikolojik bölge olan 5000 seviyesi test edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise hem destek hem direnç olarak çalışan uzun vadeli kanalın alt bandı olan 4725 seviyesi izleniyor olacak. Endeks yukarı yönlü kanaların içinde kaldığı sürece yukarı yönlü trendin devamı beklenebilir.

Direnç: 4920 / 5000 / 5100
Destek: 4745 / 4700 / 4660

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!