Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (23.06.2022)

Piyasa Beklentimiz

Hafta başından itibaren Fed üyelerinden faiz artırımlarının devam edeceğine yönelik açıklamalar görüyoruz. Enflasyonu aşağı çekebilmek adına Temmuz ayında da 75 baz puan faiz artırımına olumlu yaklaşıyorlar. Fed Başkanı Powell ABD Senatosu’na yaptığı sunumda yüksek enflasyonu düşürmek için faiz artışlarının sürmesi gerektiğini söyledi. Ekonomi için daha sıkı para politikasıyla baş edebilecek konumda açıklaması yaptı. Ancak, resesyonun “kesinlikle bir olasılık” olduğunu ifade etmesi küresel piyasalarda endişe yarattı. Haftanın ilk iki günü görülen toparlanma hareketinin ardından risk iştahı düşük kalmaya devam ediyor. ABD endeksleri dün yataya yakın hafif satıcılı bir kapanış yaptı. Bu sabah ABD vadeli endeksleri yataya yakın karışık bir görünüm izliyor. Küresel borsalarda risk iştahı zayıfken bugün yurt içinde TCMB’nin faiz kararı takip edilecek. Faizlerde değişikliği gitmesi beklenmiyor. TCMB sıkılaşma mesajını daha çok alınan makro ihtiyati tedbirlerle vermektedir. BİST100 endeksinde 2560 seviyesi üzerinde seyirlerin korunması önemli olacak. 2560 seviyesi üzerinde yükseliş trendinin korunmasını bekleriz. 2560 seviyesi altında ise 2500 seviyesi destek görevi görmeye devam edebilir. 2500 seviyesi üzerinde kalındıkça mevcut pozisyonları korumakta fayda var.

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler: AEFES, SAHOL, TKNSA

BIST 100 Endeksi

Güne düşüşle başlayan BİST100 endeksi, seans boyu dalgalı bir seyir izledi korudu ve günü açılışa göre sınırlı yükselişle tamamladı. Endeks seans içerisinde 2550 seviyesi yakınlarından aldığı destekle toparladı. 2550 üzerinde kısa vadeli işlemler için uygun teknik ortam bulunuyor. 2550 altına sarkmalarda ise 2500 üzerinde kalındıkça endekste güçlü teknik görünüm korunuyor. Seans içerisinde 2587 seviyesine doğru yükselen endeks 2590 direncini kıramayarak baskılandı. Yükselişin devamında endekste bu seviye direnç olarak takip edilecek.

Dirençler: 2590 / 2620 / 2645
Destekler: 2550 / 2500 / 2482

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!