Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (22.06.2022)

Piyasa Beklentimiz

Fed’in haziran ayında 75 baz puan faiz artırımına gitmesinin ardından Fed üyeleri sıkılaşma sinyali vermeye devam ediyor. Fed üyesi Waller, Temmuz ayı toplantısında 75 baz puanlık faiz artırımını destekleyeceğini açıklamıştı. Waller’ın ardından Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin de Fed’in ekonomide ve piyasalarda aşırı etki yaratmadan faizleri hızlı bir şekilde artırması gerektiğini ifade etti. Faiz artırımlarının devam edeceği beklentisi ile resesyon endişeleri artış gösteriyor. Bununla birlikte iki gündür takip edilen toparlanma hareketi son bulmuş görünüyor. Bu sabah ABD vadeli endekslerindeki satışlar yüzde 1’e yaklaştı. Asya borsaları da negatif bir tablo çiziyor. Bugün gözler Fed Başkanı Powell’ın konuşmasında olacak. Powell, Senato’da para politikası raporunu sunacak. BİST100 endeksi dün günü yüzde 1,44 yükseliş ile sonlandırdı. Sınai endeksi hisselerinde görülen satış baskısının azalması ile sınai endeksinin yükselişi BİST100 endeksini de destekledi. Bugün küreselin negatif seyretmesinden dolayı yataya yakın satıcılı bir açılış görebiliriz. Günün devamında endeksin yukarı yönlü seyrini sürdürebilmesi için 2560 seviyesi üzerinde seyirler aranacak. 2560 seviyesi altında 2500 seviyesi destek görevi görmeye devam edebilir. 2500 seviyesi üzerinde kalındıkça mevcut pozisyonları korumakta fayda var.

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler: FROTO, LOGO, VESTL, PETKM

BIST 100 Endeksi

Güne yükselişle başlayan BİST100 endeksi, seans boyu gücünü korudu ve günü yükselişle tamamladı. Endekste teknik görünüm güçleniyor. Göstergeler yönünü yukarı çevirdi. 2576 seviyesinde kapanış gerçekleştiren endekste yükselişin devamında 2590 direnci takip edilecek. 2500 üzerinde kalındıkça endekste güçlü teknik görünüm korunuyor. Bununla beraber 2500 altına sarkmalarda da 50 günlük ortalamaya isabet eden 2482 üzerinde kalındıkça yükseliş potansiyeli korunuyor.

Dirençler: 2590 / 2620 / 2645
Destekler: 2550 / 2500 / 2482

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!