Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (19.11.2020)

Piyasa Beklentimiz

TCMB toplantısı öncesinde Banka hisselerinde önceki gün satışlar görülürken, dün alımların tekrar güçlendiğini izledik. Endeks %2.8 gibi sert bir yükseliş gösterdi. Bugün PPK toplantısı yapılacak. Piyasa 400-500 baz puan artış beklerken, aynı zamanda sadeleşme de bekliyor. Kurum olarak beklentimiz 475bps faiz artışı, sadeleşme ve BDDK ve Maliye Bakanlığından kolektif açıklamaların gelmesi yönünde. Beklenti altında atılacak bir adım sonrasında Borsada satış ve dolar kurunda yükseliş beklenirken, beklentilerin karşılanması durumunda ise piyasalardaki pozitif hava devam edecektir. Başta banka hisseleri olmak üzere borsadaki yükseliş sürebilir. Güzel bir gün dileğimizle.

BIST 100 Endeksi

Güne yükselişle başlayan BİST 100 endeksi gün boyunca yukarı yönlü hareketini devam ettirerek artı bir kapanışla günü sonlandırmıştır. Bir önceki gün yaşanan kayıpların telafi edildiği bir seans gerçekleşmiştir. MACD yukarı yönlü konumunu devam ettirirken RSI göstergesi tekrardan yönünü yukarı çevirmiştir. Yukarı yönde hareketin devam etmesi halinde 1309 ve 1328 seviyeleri direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağı yönlü hareketlerdeyse 1245 ve 1222 seviyelerini destek olarak takip ediyor olacağız.

Destekler: 1245 – 1222 – 1205
Dirençler: 1309 – 1328 – 1343

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler: TCELL, AKGRT, CEMTS, EKGYO

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN