Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (18.11.2020)

Piyasa Beklentimiz

Bankacılık hisselerinde gelen satışlarla BIST100 endeksi %2.57 düşüş yaşadı. Bankacılık endeksinin geçen hafta %20 yükseldiğini, hisse bazında %30’lara varan yükselişler olduğunu dikkate alırsak, kar satışlarının gelmesini normal karşılayabiliriz. Üstelik PPK toplantısı öncesinde temkinli olmak amacıyla kar satışlarının gelmesini doğal karşılıyoruz. Dün küresel piyasalarda aynı şekilde satış ağırlıklı bir günü geride bıraktık. Bu sabah ABD vadeli endekslerinde hafif negatif bir görünüm bulunuyor. Asya borsalarında karışık bir görünüm var. Ancak küresel bazda çok sert denilebilecek satışlardan bahsetmek güç. Yurtiçinde Perşembe günü PPK toplantısı bekleniyor. Ancak öncesinde ciddi bir fiyatlama yaşanması nedeni ile Perşembe gününe yaklaşırken temkinli olma güdüsü ön plana çıkabilir ve kar satışları bir miktar daha devam edebilir. Bugün endeksin hafif satıcılı açılmasını bekliyoruz. Dün Pandemi psikolojisinin ağırlık kazanması ile gıda, perakende, sağlık, ilaç sektör hisselerinde hareketlilikler başladığını gördük. Bu hisselerdeki hareketlilik devam edebilir. Dünkü satışın ardından yatay açılsa bile sonrasında satışlar devam edebilir. 1245 seviyesi ilk izleyeceğimiz destek olurken, daha aşağıda 1222 desteği ön planda duruyor.

BIST 100 Endeksi

Güne düşüşle başlayan BİST 100 endeksi seans boyunca aşağı hareket ederek günü %2,57’lik bir değer kaybıyla sonlandırmıştır. RSI göstergesi referans çizgisini aşağı yönde kesmiştir. MACD göstergesi yatay konuma gelmiştir. Aşağı yönlü hareketin devam etmesi halinde 1245 ve 1222 seviyeleri destek olarak karşımıza çıkıyor. Yukarı yönlü hareketlerdeyse 1285 ve 1309 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız.

Destekler: 1245 – 1222 – 1205
Dirençler: 1285 – 1309 – 1326

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler : TATGD, FONET, MGROS

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN