Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (16.10.2020)

Piyasa Beklentimiz

Dün piyasalar Covid-19 etkisi ile satıcılı bir gün geçirirken, Borsa İstanbul oldukça dirençli kaldı denilebilir. Perakende sektörüne gelen alımlarla satışların bir kısmı karşılandı ve Avrupa borsaları kadar sert düşüş yaşamadı. Bununla birlikte ABD piyasalarının dünkü kapanışını olumlu buluyoruz. Buna paralel Asya piyasalarında da bunun yansımasını görmekteyiz. Bu sabah ABD vadeli endekslerde yatay ve sakin bir seyir bulunuyor. Koronavirüs’ün dünyada gündeme oturması ile dün konjonktürel hisse hareketleri izledik. Gıda, İlaç, Sağlık hisselerindeki hareketi buna bağlıyoruz. Bu hisselerdeki hareketlilik devam edebilir. Bilanço beklentilerine paralel olarak hisse bazlı hareketlilikler sürebilir.

BIST 100 Endeksi

BİST 100 endeksi, seansın başında yukarı yönlü hamle yapsa da devamını getirememiş ve gün boyunca aşağı eğimli bir seyir izleyerek günü eksiyle kapatmıştır. Endeksin genel teknik görünümü yukarı yönlü olup göstergelerde bozulma görünmemektedir. Ortalamaların üzerinde seyir devam etmektedir. Aşağı yönlü hareketin devam etmesi halinde 1170 ve 1141 seviyeleri destek olarak karşımıza çıkıyor. Yukarı yönlü hareketlerdeyse 1205 ve 1215 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız.

Destekler: 1170 – 1141 – 1128
Dirençler: 1205 – 1215 – 1238

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler : ASELS, ASUZU, MGROS, GUBRF

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN