Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (13.01.2021)

Piyasa Beklentimiz

Piyasalarda birkaç gündür hafif şiddette dalgalanmalar yaşanıyor. ABD ve Avrupa borsalarında bunu izliyoruz ancak henüz ciddi boyutta dalgalanmadan bahsetmek güç. Fed Başkanı ve üyelerinin açıklamaları son günlerde önemli. Tahvil alımları konusunda yapacakları açıklamalar 10 yıllık ABD tahvil faizlerindeki yükselişi durdurabilir. Nitekim dün bu konunun tartışılmaması gerektiğini bile söylediler. Gün içerisinde satış baskısını BIST100 endeksinde de hissediyoruz ancak satışlar gün içerisinde karşılanıyor. İçeride hisseye olan ilgi halen güçlü. 1550 seviyesi BIST100 endeksi için önemli olabilir. Bu noktalara dolar bazında direnç karşılık geliyor. Endeksin 1550 seviyesi üzerine yerleşmesi durumunda yukarı hareket güçlenebilir. ABD piyasaları dün hafif alıcılı kapatırken, future endeksler hafif yukarıyı işaret ediyor. Asya borsaları yukarıda. İçeride ılımlı bir açılış beklenebilir. Genel pozitif hava devam ediyor.

BIST 100 Endeksi

Güne yükselişle başlayan BİST 100 endeksi seans içerisinde dalgalı seyrederek yatay bir kapanış gerçekleştirdi. Günü 1545 seviyesinde tamamlayan BİST 100 endeksinde yükselen trend sürüyor. Yükselen kanal içerisindeki hareketine devam eden endekste teknik görünüm güçlü. Halen aşırı alım bölgelerinde bulunan endekste düzeltmeler kaydedilebilir. Yükselen kanal aşağı yönde kırılmadıkça olası düzeltmelerin sınırlı kalmasını bekliyoruz. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 1557 ve 1580 seviyeleri direnç olarak takip ediyoruz. Aşağı yönlü hareketlerdeyse 1520 ve 1500 seviyeleri destek olmayı sürdürüyor.

Destekler: 1520 – 1500 – 1487
Dirençler: 1557 – 1580 – 1591

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler: SISE, EREGL, THYAO

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN