Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (11.09.2020)

Piyasa Beklentimiz

Borsa endeksi 1100 seviyesinin üzerinde kapatmayı başaramadı. Bu seviye endeks üzerinde giderek güçlenen bir direnç sınırı olmaya başladı diyebiliriz. Genel olarak çok zayıf olmayan ancak güçlenmek zorlanan bir endeks var demek mümkün. Bankalarda dün bir hareket başladı ancak bu hareketin devamının gelip gelmeyeceğinden kuşkuluyuz. JP Morgan’ın TL al ZAR sat önerisi ile dolar kurunda değerlenme görüyoruz ancak bu hareket sınırlı kaldı. Bu gelişme Türk varlıkları üzerinde sınırlı bir olumlu hava yarattı. Bugün içeride cari işlemler verisini izleyeceğiz. Dışarıda ise ABD Tüfe verileri izlenebilir.

BIST 100 Endeksi

Güne yükselişle başlayan BİST 100 endeksinin, seans içerisinde dalgalı seyir izleyerek günü yatay bir kapanışla sonlandırdığını izledik. Endeksin kapanışının 21 günlük ortalamanın üzerinde olması olumlu olarak değerlendirebiliriz. Teknik göstergeler yönlerini yukarı çevirmiş bir konumdadırlar. Aşağı yönlü hareketin devam etmesi halinde 1078 ve 1058 seviyeleri destek olarak karşımıza çıkıyor. Yukarı yönlü hareketlerdeyse 1110 ve 1128 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız.

Destekler: 1078 – 1058 – 1041
Dirençler: 1110 – 1128 – 1141

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler : SODA, TRKCM, ALKIM, AEFES

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN