Borsa Yorumu / İntegral Yatırım – (10.09.2020)

Piyasa Beklentimiz

Borsa endeksi dün başta TUPRS ve PETKM’de gelen alımlarla birlikte günü %1’e yakın yukarıda kapadı. Gelen alımlara yönelik enerji kaynağı bulunduğuna yönelik dedikodular dışında somut bir haber akışı bulunmuyor. Diğer yandan dün Küresel piyasalardaki olumlu hava ve güçlü alımların da etkili olması daha muhtemel bir gelişme olabilir. Enerji hisselerindeki alımların devamı durumunda Endeksteki yükseliş devam edebilir. Ancak yine de 1100 direncinde olması nedeni ile dikkatli olmakta fayda var. Bugün öğleden sonra ECB toplantısı ve Başkan Lagarde’ın açıklamaları takip edilecek.

BIST 100 Endeksi

Güne yükselişle başlayan BİST 100 endeksinin, seans içerisinde de bu hareketini sürdürerek artı bir kapanış yaptığını izledik. Endeksin 21 günlük hareketli ortalamasının hemen üzerinde bir kapanış yaptığını gördük. Endeks ortalamasının üzerinde olduğu sürece yükseliş hareketinin devamı beklenebilir. Teknik göstergeler yönünü yukarı çevirmiş olarak görünüyor. Yukarı yönde hareketin devam etmesi halinde 1110 ve 1128 seviyeleri direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağı yönlü hareketlerdeyse 1078 ve 1058 seviyelerini destek olarak takip ediyor olacağız.

Destekler: 1078 – 1058 – 1041
Dirençler: 1110 – 1128 – 1141

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler : AFYON, ODAS, GLYHO, ISYAT

Kaynak: İntegral Yatırım BİST Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN