Borsa Yorumu / İnfo Yatırım – (24.03.2020)

BİST100 endeksinde pozitif açılış gerçekleşmesini bekliyoruz.

Coronavirüs salgını nedeniyle devam eden resesyon riski küresel piyasaları etkilemeye devam ediyor. Haftanın ilk işlem gününe coronavirüsünün Avrupa’da yayılışının hızla artması, ABD futureslerinin ve Asya Piyasalarının negatif yönlü seyri sonucunda BİST100 endeksi sert düşüşle başladı. Açılışın ardından derinleşen satışlar, FED’in ekonomiye destek sağlamak amacıyla yeni tedbirler açıklamasıyla yerini alımlara bıraktı. Fed tarafından limitsiz miktarda Hazine kağıdı ve Mortgage menkul kıymeti alınacağının açıklanmasıyla endeks pozitife döndü. Ancak salgına ve küresel ekonomilere ilişkin endişe ve korkular fiyatlamalar üzerinde belirleyici olmaya bu hafta da devam etti ve endeks haftanın ilk işlem gününü %1,81 düşüşle 84.246 seviyesinden kapattı.

İçeride önemli bir veri akışı bulunmuyor. Yurtdışı piyasalarda ise PMI verileri ön planda olacak. Gün içinde takip edilecek direnç seviyeleri 85.600 – 86.350 ve 87.100 olacakken, destek seviyeleri ise 83.600 – 82.800 – 82.000 olacaktır.

ANLIK ÜCRETSİZ BORSA TAKİBİ İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin