Borsa Yorumu / İnfo Yatırım – (13.02.2018)

BIST100 Günlük Yorumu

BIST-100 endeksinde 116,000’in kırılması önemli

Güne alış ağırlıklı başlayan BIST-100 endeksi günü %1,08 yükselişle 114,821’dan kapattı.

ABD, Avrupa ve Asya piyasalarında hisse senetlerinin tekrar yükselmeye başlamasıyla birlikte, BİST tarafında da normalleşme gözleniyor. Dolar ve ABD Hazine tahvilleri, ABD Başkanı Donald Trump’ın bütçe teklifinin partisinin bütçeyi 10 yıl içinde dengeye kavuşturacağı yolundaki hedefini gözardı etmesi ile birlikte değer yitirdi. ABD enflasyonunda yükseliş beklentileriyle küresel piyasalarda geçen hafta yaşanan sert satış dalgası sonrası Çarşamba günü açıklanacak enflasyon verisi önemli olacak. Yurt içi veri akışı açısından salı günü sakin geçecekken hafta ortasında tarı, ÜFE, cari denge; perşembe günü ise işsizlik, bütçe dengesi, borç stoku ve TCMB enflasyon beklenti anketi sonuçları gelecek. Dışarıda ise İngiltere, Almanya, Euro Bölgesi ve ABD’den gelecek enflasyon verileri yakından takip edilecek.

Teknik olarak orta ve uzun vadeli yükseliş trendinin devam ettiği bir ortamda geçen hafta ABD kaynaklı satış ağırlıklı seyrin ön plana çıkmasının ardından taban oluşturma hareketleri devam ediyor. Aşağı yönde 113,300 ve 112,500 destek seviyeleri önem kazanmaktadır. Direnç olarak ise 114,900 izlenebilir.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN…

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin