Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (9.06.2021)

BIST-100 Güne Başlangıç

BIST 100 Endeksi dün 1.443 ile 1.454 puanları arasında dalgalanarak günü %0,04’lük kazançla 1.448 puandan tamamladı. Endeks hafta başındaki pozitif ayrışmanın ardından dün küresel piyasalara ayak uydurarak kararız görünüme eşlik etti.

Dün ABD endekslerindeki karışık kapanışların ardından bu sabah vadelilerde de yataya yakın karışık görünüm devam ediyor. Avrupa tarafında da dünkü karışık kapanışlar ardından bu sabah da yatay yakın karışık bir açılış beklentisi hakim. Asya tarafında da benzer karışık seyirler dikkat çekiyor. Dün endeks kapanışında 8,60’ın hemen altında bulunan Dolar/TL bu sabah 08:40 itibariyle dünkü seviyelerine yakın seyrediyor. Bu görürüm altında endeksin güne yataya yakın karışık bir görünümle başlamasını bekliyoruz. 

BIST-100 Strateji

BIST 100’de dün küresel piyasalar eşliğinde oldukça dar bir bant içinde kararsız bir tablo oluştu. İşlem hacmi de görece olarak düşük seyretmeye devam ediyor. Önceki gün takip ettiğimiz ilk direnç olan 1.445 üzerine çıkan ve bu seviye üzerinde kapanan endekste, dün de bu seviye üzerinde tutunulması pozitif iken bugün de burası izleyeceğimiz ilk önemli seviye olacak.

Bu seviyenin üzerinde 1.462 izlediğimiz en önemli direnç olmakla birlikte, önceki günlerde de bahsettiğimiz üzere burası geçilemediği sürece yükselişlere temkinli yaklaşmaya devam edeceğiz. Aşağıda ise 1.430 ve devamında 1.415 izlediğimiz destekler olmaya devam ediyor. 

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN