Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (8.09.2020)

BIST-100 Güne Başlangıç

Geçen haftanın son bölümünde ABD’de teknoloji hisselerindeki sert düzeltme hareketlerinin etkisiyle küresel hisse piyasaları satıcılı bir seyir izlerken, ilk işlem gününde hisse piyasalarında aşı kaynaklı iyimserliğin de katkısıyla alımlar güç kazandı. BIST-100 Endeksi dün günü %0,97’lik yükselişle 1.096,81 puandan tamamladı.

ABD borsaları dün tatil nedeniyle işlem görmezken, ABD vadelileri bu sabah karışık bir seyir izliyor. Asya piyasalarında Çin borsaları negatif ayrışırken hafif alıcılı bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının güne yataya yakın bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 7,46 – 7,47 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:35 itibariyle 7,45’li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz

BIST-100 Strateji

ABD piyasalarının kapalı olduğu günde Avrupa’da endekslerde görülen sert yükselişler Borsa İstanbul’un da alımları destekledi. Geçtiğimiz hafta önemli destek bölgelerini test ettikten sonra Cuma günü sınırlı tepkiler gerçekleştiren BIST 100’de bugün kısa vadeli düşüş trendi 1.098 civarında bulunuyor. Bu trendin aşılması alımların hız kazanmasını sağlayabilir.

Orta vadede izlediğimiz en önemli direnç ise 1.122olmaya devam ediyor. Alt periyotlarda endeksteki yükseliş isteğini destekleyen bir görünüm mevcut. Endeks 1.075 ile 1.064 aralığındaki kritik destek bölgesinin altına yeniden sarkmadığı sürece geri çekilmelere temkinli yaklaşmak gerekiyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN