Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (8.06.2021)

BIST-100 Güne Başlangıç

BIST 100 Endeksi dün 1.433 ile 1.451 puanları arasında dalgalanarak günü %0,99’luk kazançla 1.447 puandan tamamladı. Endeksin yurtdışı piyasalardan pozitif ayrıştığı bir günü geride bıraktık. Dün karışık bir görünüm oluşan ABD endekslerinin vadelilerinde bu sabah da yataya yakın karışık görünüm devam ediyor. Dün benzer karışık tablonun görüldüğü Avrupa tarafında bu sabah hafif satıcılı bir açılış beklentisi hakim.

Dünkü sınırlı pozitif görünümün ardından bu sabah Asya piyasalarında sınırlı satışlar etkili. Dün endeks kapanışında 8,63 civarında bulunan Dolar/TL bu sabah da bu seviyelere yakın seyrediyor. Bu görünüm altında endeksin güne yataya yakın karışık bir görünümle başlamasını bekliyoruz. 

BIST-100 Strateji

BIST 100 dün yurtdışı piyasalardan pozitif ayrışarak güçlü bir görünüm sergiledi. Buna karşın işlem hacmi oldukça düşük seyrederek yukarı yönlü bu hareketi destekleyemedi. Açılışta hızlı bir yükseliş gerçekleştiren endekste günün geri kalanında yatay bir görünüm oluştu.

Takip ettiğimiz ilk direnç olan 1.445 üzerine çıkan ve bu seviye üzerinde kapanan endekste burası bugün izleyeceğimiz ilk önemli seviye olacak. Bu seviyenin üzerinde 1.462 izlediğimiz en önemli direnç olmakla birlikte, önceki günlerde de bahsettiğimiz üzere burası geçilemediği sürece yükselişlere temkinli yaklaşmaya devam edeceğiz. Aşağıda ise 1.430 ve devamında 1.415 izlediğimiz destekler olacak. 

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN