Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (7.04.2021)

BIST-100 Güne Başlangıç

Küresel hisse piyasalarında dün dalgalı bir fiyatlama etkili oldu. Hız kazanan aşılama çalışmaları ve güçlü gelen ekonomik veriler hisse piyasalarını desteklerken, gündemdeki mevcut risk ve belirsizlikler piyasalarda dalgalı seyrin sürmesine yol açıyor. Yurt dışına kıyasla negatif bir ayrışmanın yaşandığı BIST-100 Endeksi dün günü %1,49’luk düşüşle 1.420,59 puandan tamamladı.

ABD borsaları dün günü sınırlı düşüşlerle tamalarken, bu sabah ABD vadelileri yataya yakın bir seyir izliyor. Asya piyasalarında karışık bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının güne yataya yakın açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 8,15 – 8,17 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:40 itibariyle 8,16’lı seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz. 

BIST-100 Strateji

Endekste son günlerdeki hacimsiz yükselişlerin ardından dün görece olarak yine hacimsiz diyebileceğimiz bir şekilde, genele yayılan kar satışlarına bağlı bir geri çekilme izledik. Endekste kapanışın günün dip seviyelerinden ve son günlerde dikkat çektiğimiz 1.423 desteğinin altında gerçekleşmesi zayıf görünümün devamını işaret etti.

Bugün endekste 1.400 ve altında çok daha önemli bir destek olarak 1.383 ile 1.371 aralığını izleyeceğiz. Bu bölgenin altına sarkılması kısa vadeli görünümün çok daha bozulmasına neden olabilir. Yukarıda ise daha önce takip ettiğimiz 1.462 öncesinde 1.445 de izlediğimiz önemli dirençler arasına girdi. Burası geçilemediği sürece gün içi yükselişlere karşı temkinli yaklaşmaya devam edeceğiz. 

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN