Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (4.08.2022)

BIST-100 Güne Başlangıç

Küresel hisse piyasalarında dün jeopolitik belirsizliğin ortadan kalkmasıyla birlikte risk iştahında güçlü seyir öne çıkarken, akşam saatlerinde ABD borsalarında kazançların %1’i aştığı takip edildi. BIST-100 Endeksi ise risk iştahının etkisi ve finansalların desteğiyle günü %1,39 oranında değer kazancıyla 2.684,46 puandan tamamladı. Dün güçlü olan risk iştahının bu sabah itibari ile gücünü koruduğu görülmektedir.

ABD vadelilerinde bu sabah hafif alıcılı bir seyir izleniyor. Asya piyasalarında yeşil bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne alıcılı açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 17,96 – 17,97 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:40 itibariyle 17,94’lü seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz. 

BIST-100 Strateji

BIST 100 Endeksinde günün en yükseği ve aynı zamanda kapanışı da olan 2.684,46 kapanış bazında endeks tarihinin en yüksek rakamı olurken, 8 Haziran’da gün içinde görülen en yüksek seviye olan 2.684,77’nin geçilmesine de sadece küsuratlar kalmış oldu. Bugün buranın aşılması psikolojik alımları da destekleyerek bir süredir bahsettiğimiz gibi çok hızlı bir şekilde 2.700 – 2.750 aralığına kadar yeni bir hareket daha başlatabilir.

Endekste yükseliş devam ettiği sürece iz süren stoplarla bu yükselişin takip edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu sürçte daha önce 2.600 olarak takip ettiğimiz ilk desteğimizi de 2.640 olarak güncelliyoruz. Bu seviye üzerinde kalındığı sürece geri çekilmelerin sınırlı düzeltmeler olarak kalacağını, bu nedenle de mevcut pozisyonların korunabileceğini değerlendiriyoruz. 

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!