Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (4.07.2022)

BIST-100 Güne Başlangıç

Gündemdeki ana risk başlıkları nedeniyle geçen hafta içerisinde zayıf bir seyrin etkili olduğu küresel hisse piyasalarında cuma günü ise toparlanma çabası öne çıktı. Hafta içerisinde volatilitenin yüksek seyrettiği BIST-100 Endeksi cuma gününü %1,60 oranında değer kazanımıyla 2.443,77 puandan tamamladı. ABD borsaları günü %1’leri bulan yükselişlerle tamamlarken, ABD borsaları tatil nedeniyle bugün işlem görmeyecek. ABD vadelilerinde ise bu sabah zayıf bir seyir etkili oluyor. Asya piyasalarında karışık bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif alıcılı açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 16,73 – 16,76 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:45 itibariyle 16,76’lı seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Hafta içerisinde sert satışlara konu olan ve teknik görünümde zayıflamanın öne çıktığı BIST-100 Endeksi’nde son dönemde yurt dışı piyasalarla olan korelasyonun zayıflama kaydettiği ve gün içi volatilitenin oldukça yüksek seyrettiği görülüyor. Cuma günü etkili olan alımlarla haftayı 2.444 puan seviyesinden tamamlayan endekste toparlanma eğiliminin devamında 2.469 ve 2.500 seviyeleri direnç olarak takip edilecektir. Bu seviyeler üzerinde tutunma görülmeden yükselişlere ve endekse karşı temkinli yaklaşılmasının faydalı olacağı görüşümüzü koruyoruz. Endekste yeniden satışların etkili olması halinde ise 2.428 seviyesi ile mayıs sonunda alımların geldiği 2.400 – 2.346 bölgesi destek olarak takip edilecektir. Herhangi bir sebeple 2.346 seviyesi kırılacak olursa çok daha sert satışlar yaşanabilir.

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!