Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (27.02.2019)

BIST-100 Güne Başlangıç

Küresel hisse piyasaları dün sabah saatlerinde hafif satıcılı bir seyir izlenirken günün ikinci yarısında bir miktar toparlanma kaydetti. Yurt dışı piyasalardaki görünüme paralel bir seyir izleyen BIST-100 Endeksi ise gün sonunda etkili olan alımlarla birlikte pozitif ayrışarak günü %0,72’lik bir yükselişle tamamladı. ABD borsaları dün günü yataya yakın hafif düşüşlerle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri yatay bir seyir izliyor. Asya piyasalarında genel olarak yeşil bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne yataya yakın açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 5,30 – 5,31 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:40 itibariyle 5,30’lu seviyelerden işlem görmekte. Bu görünüm altında BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Yurt dışı piyasalardaki zayıf görünüme paralel dalgalı bir seyir izleyen BIST-100 Endeksi günün ikinci yarısında kapanışa doğru hız kazanan alımlarla günü 105 bin seviyesinin hemen üzerinde tamamladı. Endeksin daha önceki 106 ve 105 bin zirvelerinden geçen ve 103.800 seviyesine denk gelen trend üzerindeki seyrini sürdürmesi hafta başında oluşan olumlu teknik görünümün korunmasına katkı sağladı. Yukarı yönlü hareketlerin devamında daha önce test edilen 105.930 seviyesi ilk önemli direnç noktası olacaktır. 106 bin üzerindeki olası kapanışlar endeksteki yükselişlerin hız kazanmasına katkı sağlayacaktır. Geri çekilmelerde ise 103.800 seviyesini güçlü destek olarak takip ediyor ve bu seviye altındaki olası kapanışlarda satış baskısının artış kaydedebileceğini değerlendiriyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN